Nejdůležitější designové pojmy

I když pro řadu našich návštěvníků, fanoušků nebo zákazníků nejsme rozhodně první designový obchod nebo concept store, na který narazili, i přesto se po našich stránkách může toulat pár pojmů, jež nejsou na první pohled srozumitelné pro každého. Pojďme si vysvětlit ty nejzákladnější z nich, ať se může i na našich webových stránkách každý cítit jako doma.

Eklektismus

Definic pojmu eklektismu můžete na internetu najít celou řadu. Pro nás to však znamená jediné - vytvořit/nakombinovat si interiér podle sebe z různých stylů, které se vám líbí a vytvořit si tak prostředí, ve kterém se cítíte dobře a doma.

 

Cílem nabídky v Co.De Concept je poskytnout takovou škálu výrobků, abyste při tvorbě svého interiéru nemuseli dělat žádné kompromisy a volili ten styl, ve kterém se skutečně budete cítit jako doma. Bez slepého sledování trendů, Co.De Concept je jen o vás.

Rustikální nábytek

Jedná se o styl, který někdy může vyjadřovat přírodní, dřevěný, někdy venkovský design. V našem případě však rustikální styl chápeme jako ten, který vyzdvihuje stáří, charakter a opracovanost výrobku.

Při pohledu na rustikální nábytek, např. skříň, police nebo křesla by vám mělo být na první pohled jasné, že tenhle výrobek už má něco za sebou. Přesto díky kvalitě materiálu a propracování nám poslouží dál.

Styl funky

Pro nás funky styl znamená něco neotřelého, neobvyklého, možná trochu šíleného, co nejde s davem. Není podstatné brát všechno příliš vážně. Funky bytové doplňky dokáží vnést do interiéru nadhled, osobitost a zábavu, přitom se s ostatními styly skvěle doplňuje. 

Styl ethno

Na jedné straně vyzdvihuje ethno styl úctu k přírodě, ale především ke kultuře a tradicím. Proto v našem sortimentu můžete najít bohatou nabídku masek a ornamentů, které se s ostatními styly krásně doplňují. 

Modern rustic

Jedná se o styl, který kombinuje tradiční materiály jako např. dřevo, kámen nebo cihlu s moderním a minimalistickým designem a materiály často např. s kovem.

Hygge

Pokud bychom měli pojem hygge přeložit jedním slovem, znamená to útulnost. V širším smyslu toho však v sobě ukrývá mnohem víc. Jednak útulné prostředí, ve kterém se cítíte sví a v bezpečí. Ve druhé řadě pak pohodu. bezstarostnost a pospolitost. 

Pokud v Co.De Concept narazíte na jiné pojmy ve spojení s designem, nábytkem nebo bytovými doplňky, kontaktujte nás a my vám pojem rádi vysvětlíme. Samozřejmě jeho popis přidáme i do tohoto článku. Pevně věříme, že jsme vám všechny základní pojmy vysvětlili a že si díky tomuto článku kombinací různých stylů vytvoříte svůj vlastní, ke kterému si vypěstujete silný vztah. :) 


Komentáře

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.