Co znamená concept store?

Kavárny se nachází v Praze na každém rohu. Designových obchodů už v české metropoli také několik je. Ale co znamená pojem concept store? V této oblasti je Co.De Concept stále trochu pionýr, nicméně v západních zemích se jedná o zcela běžnou součást městského života a concept story tam najdete v každé čtvrti.

Kvalita na prvním místě

Obecně se jako concept store vyznačuje obchod, který nabízí kurátorsky vybrané produkty z konkrétní oblasti.

V našem případě se jedná o kvalitní nábytek a bytové doplňky vybraných stylů, jako například rustikální nábytek (police, skříně, barové stoličky...), udržitelný nábytek (značka Raw Materials, světla Mojo), ethno styl, funky styl, modern rustic a další. 

Nekonečné objevování

Od klasického obchodu se však liší tím, že hlavní motivací zákazníků k jeho návštěvě není koupě nějakého produktu. Součástí concept storu běžně bývá kavárna (jako u nás), komunitní centrum, coworking space a další aktivity. Je tak zcela běžné, že lidé navštíví concept store i několikrát do měsíce, ale nic si v něm nekoupí.

Hlavní motivací concept storu je totiž motivovat lidi k objevování - nových stylů, toho, co by je skutečně bavilo a co mají rádi.

Jako doma

O tom celý Co.De Concept je. Nesoustředíme se na masový prodej doplněný ukřičenými slevami, ale chceme, aby se lidé potkávali v naší kavárně u výborné kávy a čerstvých domácích koláčů. Aby se spolu bavili, případně si v klidu vyřídili pracovní maily nebo rozepsali další kapitolu svého románu. Během jejich návštěvy jim rádi ukážeme krásný nábytek a bytové doplňky a kdo ví, třeba jim po čase něco padne do oka a jeden z designových kousků si odnesou s sebou domů.

Lidský přístup, inspirace a objevování jsou základní pilíře concept storu včetně toho našeho. Dejte nám do komentářů vědět, jak se vám Co.De Concept líbí a jestli jste si na spojení kavárny a designového obchodu už zvykli. Díky moc a budeme se těšit na vaše příspěvky!


Komentáře

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.