DRINK.EAT.SHOP
CO.DE COFFEE & DESIGN
DRINK. EAT. SHOP.

Jsme nezávislý concept store v Praze, kde najdete kamennou prodejnu nábytku a bytových doplňků do interiéru dohromady s útulným prostorem kavárny. Milujeme eklektismus, který kombinuje různorodost stylů v interiéru ve vkusný celek.

V našem obchodě proto najdete hravost a originalitu, kterou vás rádi inspirujeme k vytvoření vašeho jedinečného domova. Barvy u nás hrají důležitou roli, žádná fádnost.

Najdete u nas kousky do interiéru zejména od menších výrobců, které pro vás pečlivě vybíráme. Mnoho z nich se pyšní také udržitelnou známkou.

Interiérové styly, které zejména u nás najdete: industriální, boho chic, urban moderní styl.

Pečlivě vybíráme jednotlivé kousky, u kterých nám záleží na kvalitě, na respektu k přírodě a k lidskému řemeslu. V našem portfoliu najdete moderní, udržitelný design v kombinaci s elegancí, boho a urban chic stylem a eklektickou hravostí. Nabízíme bytové doplňky, svítidla a nábytek.

LUKÁŠ & MARKÉTA

Náš osobní příběh začíná v Anglii, kde se spojila jak naše společná cesta, tak i zde přišlo jedno velké přání na založení kavárny spojené s obchodem. Naši přátelé měli tenkrát skvělý concept spojující květinářství a obchod s bytovými doplňky, který nás velmi inspiroval.

Po téměř 12 letech strávených v UK jsme se rozhodli žít v Česku. V našich myšlenkách však stále zůstával náš sen. Oba jsme pracovali v oboru, který nás sice bavil, ale zcela nenaplňoval naše životní ambice.

Na naší delší dovolené jsme měli čas vypnout a zhodnotit, co chceme dále podnikat. Toužili jsme čím dál víc předat a sdílet dál vše, co máme rádi. Hovoříme o gurmánství, skvělém víně a lásce k interiérovému designu ve spojení s eklektismem. Rozhodnutí bylo na stole. Po příjezdu jsme začali hledat vhodné místo.

Žižkov! Věděli jsme hned, kde chceme otevřít. Žižkov nás přitahoval svým charakterem, historií a osobitým kouzlem. Je to čás Prahy, která má v sobě obrovský potenciál a ten jsme se rozhodli podpořit i my.

Když jsme viděli naše stávající místo, tak jsme viděli perfektní rozložení kavárny a obchodu. Pár dní po podpisu smlouvy jsme podali výpovědi v práci a začali rekonstruovat prostor svépomocí. Do 4 měsíců jsme otevřeli náš sen!

Naše hodnoty a filozofie

Náš CO.DE Concept je o spojení příjemné atmosféry bydlení a lifestylu. Chceme přinášet inspiraci a respekt k přírodním materiálům a ručnímu řemeslu, proto ke spolupráci vybíráme zejména menší výrobce, kteří se rozhodli jít také udržitelnou cestou a cestou výroby za spravedlivých životních a sociálních podmínek.

Chceme přinášet na trh zcela nový eklektický boho styl a inspirovat k uvědomělému utváření osobitého domova, tedy takového, který bude odrážet vaši osobnost. Máme vášeň pro eklektický styl v interiéru, jeho hravost a kombinaci různých interiérových stylů v estetický a vkusný celek, který lahodí nejen oku, ale hlavně duši.

Pohodlí a kvalita je pro nás zásadní a přistupujeme k našemu obchodu velmi zodpovědně, zejména co se zákaznické péče týká. Nejsme gigant, ale malá rodinná firma, které záleží na každém z vás a jak jste s výběrem u nás spokojeni.

V naší nabídce najdete nábytek, svítidla, bytové doplňky a dekorace od menších výrobců, ale také designerské kousky pro ty nejnáročnější. Soustředíme se na kurátorský výběr zajímavých a originálních kousků krásného a kvalitního designu a proto naše výrobce navštěvujeme a jsme s nimi v pravidelném kontaktu. Víme, co kupujeme a kdo za tím stojí.

Udržitelnost není pro nás cizí slovo a v naší nabídce máme velké množství udržitelného nábytku a bytových doplňků, které vás i nás posouvají blíž k našemu nitru a přírodě. Lépe se nám s nimi žije a navíc pro ně stále platí, že jsou nadčasové a dědí se z generace na generaci. Nejde o pomíjivé kousky, ale o trvale udržitelné. Buďte s námi součástí této změny, která není jen trendem.

Když udržitelnost není jen slovo

Na naší planetě nám záleží

Věříme, že každý z nás může, byť někdy nepatrně, ovlivnit prostředí, ve kterém žijeme. Proto vším, co děláme, bereme ohled na své okolí a pečlivě zvažujeme všechny dopady, které může naše činnost způsobit.

Důležitá certifikace udržitelnosti fsc

FSC je vaší zárukou, že dřevo, z něhož je produkt vyroben, pochází z lesů s FSC certifikací, nebo z post recyklace, tzn. jsou dodrženy principy trvalé udržitelnosti.

Hlavní misí FSC je podporovat environmentálně odpovědné, sociálně prospěšné a ekonomicky životaschopné obhospodařování lesů celého světa. Tímto pomáhají chránit mizející, ohrožené a devastované světové lesy. Odlesňování je problém obrovských rozměrů a využití dřeva z post recyklace je nadějí, že nebudeme pokračovat v začarovaném cyklu výroby a odpadu.

RawMaterials

Udržitelný nábytek a doplňky do interiéru

Nábytek s certifikací FSC od značky RawMaterials najdete nejen u nás na eshopu, ale můžete si některé kousky přijít prohlédnout a osahat do našeho kamenného obchodu. Za jejich krásnými a jedinečnými kousky najdete udržitelnost, etickou výrobu a lásku k řemeslu.