O nás

CO.DE COFFEE & DESIGN

DRINK. EAT. SHOP.

Pečlivě vybíráme jednotlivé kousky, u kterých nám záleží na kvalitě, na respektu k přírodě a k lidskému řemeslu. V našem portfoliu najdete moderní, udržitelný design v kombinaci s elegancí, urban chic stylem a eklektickou hravostí. Nabízíme nábytek, svítidla, bytové a kuchyňské doplňky.

Náš příběh začíná v Anglii, kde se spojila jak naše společná cesta, tak i zde přišlo jedno velké přání na založení kavárny spojené s designovým obchodem. Naši přátelé měli stylový concept spojující květinářství a obchod s bytovými doplňky, který nás velmi inspiroval. Náš nápad na concept store naopak spojoval designový obchod a kavárnu do jednoho celku. Proč jsme zvolili právě kavárnu? Je přece skvělé nakoupit a zároveň si vychutnat kávu a její příjemné aroma a k tomu se zakousnout do čerstvého sandwiche.

Po téměř 12 letech strávených v UK jsme se rozhodli žít v České republice a na pozadí v našich myšlenkách stále zůstával náš sen. Oba jsme pracovali pro korporátní business, každý v oboru, který nás sice bavil, ale zcela nenaplňoval naši touhu mít vlastní business.

Na naší delší dovolené v Asii nám začaly myšlenky na uskutečnění našeho snu rezonovat stále více v hlavě a věděli jsme, že to je to “ono”, co chceme do budoucna realizovat. Hlavně jsme tedy věděli, že chceme opustit korporátní business a vybudovat něco vlastního. Místo provozovny pro nás bylo ihned jasné – Žižkov! Tato část Prahy nás vždy svým způsobem přitahovala, jelikož má zajímavý charakter a své osobité kouzlo a z našeho pohledu je to část Prahy, která má v sobě obrovský potenciál, který jsme se rozhodli podpořit. Při společném projíždění Žižkovem jsme zahlédli nynější provozovnu, která byla zrovna k pronájmu a ještě ten den jsme měli prohlídku. Nynější provozovna nás zaujala svým rozložením – kde jsme ihned při vstupu viděli rozložení části kavárny a části obchodu. A v té chvíli začínalo být všechno živější a hmatatelnější. Za pár dnů jsme podepsali smlouvu, podali výpovědi v práci a začali rekonstruovat prostor svépomocí. Do 4 měsíců jsme otevřeli a zbytek je už jen historie.

Náš concept store

Jedna ze zásadních myšlenek našeho concept store je cesta k udržitelnosti. Můžeme to nazvat „slow home design“ nebo „slow interior“ – pro nás je to uvědomělé tvoření domova, kdy přemýšlíme nad tím, co si domů pořídíme, v jaké kvalitě a v jaké kvantitě.

V neposlední řadě nám záleží na vaší spokojenosti – ať už u nás v obchodě, kavárně nebo online storu. Je pro nás důležité to, jak se u nás cítíte, jakou s námi máte zkušenost a snažíme se vždy vyjít vstříc všem přáním. Víme, že interiér je někdy tvrdý oříšek, a i proto jsme tady, abychom vám poradili.

Vybíráme si menší výrobce, tudíž máme velmi vytříbený a úzký kurátorský výběr. Sami si jezdíme vybírat a osahat dané věci. Známe naše výrobce a záleží nám také na tom, jak pracují s udržitelností.

Máme rádi eklektický styl v interiéru. Rádi kombinujeme dohromady různé styly, barvy a materiály do jednoho celku, který vypadá krásně a jedinečně. Své si u nás proto najdou příznivci těchto interiérových stylů: nordic, industrial, urban chic nebo boho.

Markéta & Lukáš