O nás

CO.DE COFFEE & DESIGN

DRINK. EAT. SHOP.

Pečlivě vybíráme jednotlivé kousky, u kterých nám záleží na kvalitě, na respektu k přírodě a k lidskému řemeslu. V našem portfoliu najdete eco a moderní rustikální design v kombinaci s dalšími elegantními kousky. Nabízíme nábytek, svítidla, bytové a kuchyňské doplňky.

Náš příběh začíná v Anglii, kde se spojila jak naše společná cesta, tak i zde přišlo jedno velké přání na založení kavárny spojené s designovým obchodem. Naši přátelé měli stylový koncept spojující květinářství a obchod s bytovými doplňky, který nás velmi inspiroval, nicméně my jsme chtěli mířit jiným směrem. Náš nápad na concept store spojoval designový obchod a kavárnu do jednoho celku. Proč jsme zvolili právě kavárnu? Není snad nic lepšího, než nakoupit skvělé kousky, a ještě si u toho moci vychutnat lahodnou kávu a výborné pokrmy. Nebo naopak - mít možnost vychutnat si lahodnou kávu a navíc načerpat inspiraci. Navíc jsme oba milovníci dobrého jídla a kvalitního vína, proto se zde krásně snoubí obě naše největší vášně.

Po téměř 12 letech strávených v UK jsme se rozhodli žít v České republice a na pozadí v našich myšlenkách stále zůstával náš sen. Oba jsme pracovali pro korporátní business, každý v oboru, který nás sice bavil, ale zcela nenaplňoval naši touhu mít vlastní byznys.

Na naší delší dovolené na Filipínách nám začaly myšlenky na uskutečnění našeho snu rezonovat stále více v hlavě a věděli jsme, že to je to “ono”, co chceme do budoucna realizovat. Hlavně jsme tedy věděli, že chceme opustit korporátní business a vybudovat něco vlastního. Místo provozovny pro nás bylo ihned jasné – Žižkov! Tato část Prahy nás vždy svým způsobem přitahovala, jelikož má zajímavý charakter a své osobité kouzlo a z našeho pohledu je to část Prahy, která má v sobě obrovský potenciál, který jsme se rozhodli podpořit. Při společném projíždění Žižkovem jsme zahlédli nynější provozovnu, která byla zrovna v pronájmu, takže jsme ihned zavolali na uvedené číslo a ještě ten den měli prohlídku. Nynější provozovna nás zaujala svým rozložením – kde jsme ihned při vstupu viděli rozložení části kavárny a části obchodu. A v té chvíli začínalo být všechno živější a hmatatelnější. Do pár dnů jsme podepsali smlouvu, podali výpovědi v práci a začali rekonstruovat prostor k obrazu svému. Do 4 měsíců jsme otevřeli a zbytek je už jen historie.

K otevření Concept storu nás přivedla naše láska k dobrému jídlu a dobrému vínu, požitkářství. Velice rádi si vychutnáváme dlouhé večery, rádi si užíváme jídlo a pití v dobré společnosti a v neposlední řadě oceňujeme skvělý servis. A přesně to prostřednictvím našeho concept storu chceme poskytnout i našim zákazníkům. Takových míst z našeho pohledu není mnoho, proto jsme pro vás další chtěli vytvořit.

V čem jsme jiní

Naše odlišnost má 2 směry. V první řadě nám záleží na vaší spokojenosti – ať už u nás v obchodě, kavárně nebo online storu. Je pro nás důležité to, jak se u nás naši zákazníci cítí, jakou mají zkušenost s námi ať už v kavárně nebo v obchodě a snažíme se klientům vždy vyjít vstříc i v případě specifického požadavku, který se týká interiéru. Vždy hledáme cestu, jak splnit představy našeho klienta

Také si vybíráme menší výrobce, tudíž máme velmi vytříbený a úzký kurátorský výběr. Sami si jezdíme vybírat a osahat dané věci. Známe naše dodavatele a výrobce. Záleží nám i na tom, jak pracují s udržitelností.

Jsme milovníci eklektického stylu v interiéru. To znamená, že milujeme kombinovat dohromady různé styly, barvy a materiály do jednoho celku, který v konečném důsledku vypadá skvěle.

Když vstoupíte k nám do concept storu, je to jako kdybyste vstoupili do ráje eklektismu. Své si zde najdou jak milovníci nordic stylu, industrial, urbac shic style, boho a také milovníci dřeva. Eklektismus spojuje vše nádherné ze všech stylů dohromady a víte co je na tom nejlepší? O tom, co je nádherné, rozhodnete vy. U nás se můžete inspirovat, najít směr a prohlédnout si, jak produkty mohou vypadat v interiéru. Inspirace není nikdy dost.

Jedna z hlavních myšlenek našeho konceptu je udržitelnost. Na tom nám opravdu záleží. Nazvali bychom to zřejmě slow home design nebo slow interiér. Pro nás to je uvědomělá tvorba domova, kdy si daný člověk do domova nezanáší spoustu materiálu, které nejsou kvalitní a dlouho nevydrží a nemají duši.

My jsme za, aby zakoupené produkty dlouho vydrželi a připadne se dědily z generace na generaci, jako to známe u našich babiček a dědečků. Mohli bychom tedy říci, že hlavní strategií našeho businessu je něco tady zanechat.

Slow shopping je pro nás signifikantní

Dále se snažíme předat myšlenku, že je důležité, aby se lidé naučili vnímat svůj domov tak, že tam opravdu nepotřebují mít spoustu věci, které si mohou koupit kdykoliv, ale že je spíše dobré se zaměřit na to, aby ve svém domově měli unikátní kousky, ke kterým mohou mít citovou vazbu. Protože z našeho pohledu si nekupujete danou věc jenom kvůli tomu, že se Vám líbí, ale i kvůli vztahu, který k ní máte. Navíc se díky tomu zbavujeme nutnosti mít neustále nové trendy kousky, ale přesně toto vdechujeme do již starších kousků. Pojďme ulehčit také přírodě a zbavit se tlaku společnosti, že neustále potřebujeme nové a nové věci, které nám slouží někdy i pouhých pár měsíců.

Chceme našim zákazníkům nabídnout unikátnost a individualitu. U nás si totiž nekupují tuctové věci, které jsou manufakturně vyrobeny, ale máme v nabídce kvalitní produkty, které mají životnost na generace a které mají potenciál stát se součástí domova a lidi samotných. Aneb personalita přesunuta do produktu. Každý náš kousek má svoji duši. Každá židle, stůl - to jsou unikáty a zanechávají další stopy rodinného života.

Nejsme sice profesionální designéři, ale interior design je naší opravdovou vášní.

Markéta & Lukáš