Jak kombinovat podlahu a nábytek? 9 designových tipů

Dřevěné podlahy, oblíbená volba v mnoha domovech, nabízejí praktičnost a estetické půvab. Přinášejí texturu a teplo do různých prostorů, jako jsou kuchyně, obývací pokoje a ložnice. Výzvou pro mnohé je, jak efektivně dekorovat místnosti s dřevěnými podlahami, aby zvýraznili jejich krásu, aniž by docházelo ke střetu v designu. Zde je deset designových tipů a dekoračních strategií, které vám pomohou zdůraznit kouzlo vašich dřevěných podlah.

1. Vyberte si barevnou paletu.

Výběr správných barev, které ladí s vaší dřevěnou podlahou, je klíčový. Začněte identifikací podtónu dřeva, který může být žlutý, oranžový, červený, šedý nebo hnědý. Použijte barevné kolo, abyste našli barvy, které doplňují vaši dřevěnou podlahu. Například odstíny modré vyvažují dřevo se žlutými nebo oranžovými podtóny, zatímco zelená skvěle doplňuje podlahy s hnědým zabarvením.

 barevné podtóny dřeva

2. Různorodé materiály pro nábytek a doplňky.

Vyhněte se přemíře dřeva ve vašem bytě. Vyvažte vaše dřevěné podlahy směsí materiálů, jako jsou tkané látky, kůže, kov a malované povrchy. Ty můžete začlenit prostřednictvím čalouněného posezení, doplňkového nábytku a dekorací na stěnách.

3. Pokračujte v dřevěných podlahách napříč místnostmi.

V domech s otevřenými půdorysy je nejlepší udržovat stejnou podlahovou krytinu v různých místnostech, aby nedocházelo k nežádoucím přechodům. Tato konzistence nejen vytváří příjemnou estetiku, ale také usnadňuje čištění a údržbu.

4. Změkčete dřevěné podlahy pomocí koberců.

Dřevěné podlahy nemají měkkost koberců. Pro zvýšení pohodlí při chůzi použijte koberce. Nejen že poskytují pohodlí, ale také pomáhají definovat prostory a ukotvují nábytek v otevřených prostorech.

 mekke koberce zmekci drevenou podlahu

5. Míchejte tóny dřeva mezi podlahami a nábytkem.

Nesnažte se držet jednotný odstín dřeva podlahy s nábytkem. Naopak moderní design často kombinuje různé textury a laky pro dynamičtější a vrstvený vzhled. Nicméně se snažte udržet dřevěné povrchy v rámci stejných podtónů. 

6. Vyvažte dřevěné podlahy jemnější texturou.

Vyvažte pevnost dřevěných podlah měkčími materiály. Designové kůže, vlna, vzdušné záclony a bavlněná prostěradla přidávají měkkost a útulnost. Zapojení skleněných lamp a kovových svítidel může také přidat hloubku a pohodlí do prostoru.

7. Rozjasněte tmavé dřevěné podlahy.

V místnostech s tmavými dřevěnými podlahami zavádějte světlejší prvky. Světlé skříňky, bílé stěny a vzorované koberce mohou vytvořit nápadný kontrast a přivést světlo, které zdůrazní krásu dřeva.

8. Považujte dřevěnou podlahu za neutrální.

Pokud vaše dřevěné podlahy nemají silné žluté nebo červené podtóny, považujte je za neutrální základ. Tento přístup umožňuje větší svobodu při výběru nábytku a doplňků v různých barvách. Například v jídelním koutě můžete mít světlé čalouněné židle a jedinečný jídelní stůl na nerušené dřevěné podlaze.

posezení v jídelním koutě

9. Přineste do interiéru jasné barvy.

Odvedete pozornost od dřevěných podlah přidáním jasných, malovaných prvků. V kuchyni může barevný ostrůvek nebo živé barové stoličky odvrátit pozornost nahoru a pryč od podlahy, čímž se zaměří na živé akcenty.

 

Tyto dekorační nápady vám pomohou zdůraznit přirozené kouzlo vašich dřevěných podlah a zároveň zanesou váš osobní styl do designu vašeho domova.

Komentáře

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.