Protože země je jen jedna

Na naší planetě nám záleží

Věříme, že každý z nás může, byť někdy nepatrně, ovlivnit prostředí, ve kterém žijeme. Proto vším, co děláme, bereme ohled na své okolí a pečlivě zvažujeme všechny dopady, které může naše činnost způsobit.

Důležitá certifikace fsc

FSC je vaší zárukou, že dřevo, z něhož je produkt vyroben, pochází z lesů s FSC certifikací, nebo z post recyklace, tzn. jsou dodrženy principy trvalé udržitelnosti.

Hlavní misí FSC je podporovat environmentálně odpovědné, sociálně prospěšné a ekonomicky životaschopné obhospodařování lesů celého světa. Tímto pomáhají chránit mizející, ohrožené a devastované světové lesy. Odlesňování je problém obrovských rozměrů a využití dřeva z post recyklace je nadějí, že nebudeme pokračovat v začarovaném cyklu výroby a odpadu.

Vybíráme pečlivě

UDRŽITELNÉ VÝROBKY NAJDETE JEDNODUŠE

Jakmile u produktu z naší nabídky najdete štítek "udržitelné" znamená to, že byl vyroben z udržitelných materiálů a za etických podmínek.

Co pro nás znamená udržitelnost?

Udržitelnost je velmi široký pojem a proto si to pojďme zjednodušit. Udržitelný produkt je takový, který je vyroben z obnovitelných nebo recyklovaných materiálů, je vyroben za spravedlivých lidských podmínek a co nejméně narušuje ekologii kolem nás. Jsou to však také produkty, které jsou natolik kvalitně vyrobeny, že přežily několik generací a slouží nám dál, například v jiné podobě.

Udržitelnost je však také uvědomělý nákup, i tak málo stačí. Prostě koupit jen to, co se nám opravdu líbí, co nepodléhá jen aktuálním trendům, co je kvalitní, co opravdu potřebujeme a využijeme.

RAW MATERIALS

Udržitelný nábytek

Nábytek s certifikací FSC od značky RawMaterials najdete nejen u nás na eshopu, ale můžete si některé kousky přijít prohlédnout a osahat do našeho kamenného obchodu. Za jejich krásnými a jedinečnými kousky najdete udržitelnost, etickou výrobu a lásku k řemeslu.